CAUTARE
dupa titlu:

dupa autor:

dupa categorie:

Cos cumparaturi
cos cumparaturi
CATEGORII CARTI
Info
ABONAMENT CARTI

RECLAME

Conventia europeana a drepturilor omului si dreptul procesual penal roman

Conventia europeana a drepturilor omului si dreptul procesual penal roman
Autor (i): Predescu Ovidiu, Udroiu Mihail
Pret:59,90 LEI
Editura:CH Beck
An aparitie:2007
Numar de pagini:792 pagini
ISBN:978-973-115-201-1
Starea cartii:noua
Disponibilitate:disponibila in aproximativ 7 zile de la data comenzii
ATENŢIE! Aceasta carte nu este disponibila in stoc, ci doar la cererea clientului o putem achizitiona. Din aceasta cauza, timpul de livrare depinde de fiecare editura. Va rugam sa comandati doar daca sunteti de acord cu aceasta intarziere.
Lucrarea excelează printr-o documentare amplă şi pertinentă asupra problematicii procesuale penale pe care o ridică Convenţia. Sunt abordate foarte multe dintre problemele de principiu pe care le-a rezolvat Curtea Europeană a Drepturilor Omului în materie procesual penală, rezolvări însoţite de profunde comentarii în lumina legislaţiei procesual penale române şi a doctrinei procesuale române.
Lucrarea se remarcă, de asemenea, printr-o analiză adecvată atotcuprinzătoare a reglementărilor şi doctrinei procesual penale, în final autorii făcând numeroase propuneri de lege ferenda pentru armonizarea legii române cu soluţiile europene, îndatorire de mare răspundere care revine juriştilor români în momentul de faţă.
Satisfăcând pe deplin nevoia imperioasă de a cunoaşte conţinutul Convenţiei europene şi sub raport procesual penal, lucrarea va fi studiată cu interes nu numai de oamenii de ştiinţă, dar şi de studenţi şi de publicul larg care se interesează de o atare problematică.
Deocamdata nu exista un cuprins al acestei carti
Deocamdata nu exista nici un comentariu la aceasta carte

Adauga un comentariu

Clientii care au cumparat aceasta carte, au mai cumparat: